PARA-MED - Kursy i szkolenie w zakresie pierwszej pomocy Zaufali nam:

O Firmie

W sposób profesjonalny i kompleksowy zajmujemy się organizacją szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy wiemy, że ciekawe i efektywne szkolenie to takie, gdzie prowadzący jest kompetentny, a prowadzone zajęcia ciekawe. Najważniejsze jest jednak, aby wiedza nabyta na szkoleniu na długo pozostała w głowach uczestników. To wszystko zapewniamy na najwyższym poziomie o czym poniżej…

 

Kadra szkoleniowa:

Dyrektorem medycznym kursów jest doświadczony ratownik medyczny. Posiada tytuł Mistrza Polski w Ratownictwie Medycznym i Drogowym. Przez wiele lat zdobywał doświadczenie zawodowe pracując w szpitalnych oddziałach ratunkowych i zespołach ratownictwa medycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Posiada też uprawnienia instruktora kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz prowadzi warsztaty dla zawodowego personelu medycznego. Ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania kryzysowego i jest czynnym wykładowcą w Zakładzie Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Gwarantuje to najwyższy poziom szkoleń pod względem merytorycznym. Jako autor wielu publikacji z zakresu pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego potrafi w sposób przystępny i bardzo interesujący przedstawiać uczestnikom wszystkie tajniki ratownictwa podczas kursów pierwszej pomocy.

Instruktorzy prowadzący szkolenia z pierwszej pomocy to najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie. Posiadają wieloletnie doświadczenie instruktorskie co jest kluczem do sukcesu szkoleniowego. Posiadają również dużą praktykę w zakresie ratownictwa medycznego zdobywaną na oddziałach ratunkowych i zespołach ratownictwa medycznego. Posiadają również dodatkowe kwalifikacje np. z ratownictwa wodnego, górskiego czy medycyny pola walki. Tak szerokie kwalifikacje gwarantują, że szkolenie z pierwszej pomocy, które odbędziecie w naszej firmie PARA-MED na długo pozostaną waszej pamięci. To z kolei podniesie jakość udzielania pierwszej pomocy przez Państwa i przyczyni się w krytycznej sytuacji do uratowania życia osobie poszkodowanej.

 

Sprzęt szkoleniowy:

Szkolenie z pierwszej pomocy, które jest prowadzone tylko w formie teoretycznej nie pozwala w pełni przygotować jego uczestników do działania w sytuacji nagłego zachorowania czy wypadku. Mając duże doświadczenie w tym zakresie wiemy również, że najlepsze efekty osiąga się pracując na sprzęcie szkoleniowym najwyższej jakości. Pozwala do kursantom pracować w dużym komforcie i pozwala w najlepszy sposób przyswoić wiedze z zakresu praktycznego wykonania czynności ratunkowych. Dbając o najwyższy poziom szkoleń przygotowaliśmy dla Państwa:

– fantom osoby dorosłej (PEŁNA POSTAĆ DOROSŁEGO CZŁOWIEKA)

Realne odwzorowanie całej postaci dorosłego człowieka podnosi w bardzo dużym stopniu jakość szkolenia i pozwala lepiej przygotować się kursantom do realnego zdarzenia. Posiadamy fantom ze wskaźnikami pokazującymi prawidłowe wykonanie uciskania klatki piersiowej oraz oddechów ratowniczych. Model fantomu na którym będziecie Państwo ćwiczyli uznany jest za jeden z najlepszych na świecie modeli treningowych.

IMG_1827IMG_1825

– fantom osoby dorosłej (KORPUS)

Przy większych grupach, aby wszyscy uczestnicy szkolenia z pierwszej pomocy efektywnie wykorzystali czas na ćwiczenia praktyczne stosujemy znane i sprawdzone modele Little Anne. Ich naturalność w zakresie anatomii i oporu jaki stawia klatka piersiowa podczas prowadzenia ucisków pozwala na skuteczne kształtowanie prawidłowych postaw osoby udzielającej pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia.

20140616_113514

– fantom dziecka (6-8 lat)

Odmienna budowa anatomiczna dzieci nie pozwala na skuteczne nauczanie pierwszej pomocy z wykorzystaniem osób dorosłych. Dlatego specjalnie z myślą o kursantach oddajemy do dyspozycji fantomy dzieci. Realistycznie oddają one budowę anatomiczna oraz pozwalają gruntownie przygotować się do prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci.

SONY DSC

– fantom niemowlęcia

Jako rodzice czy dziadkowie lub też osoby, które przebywają w towarzystwie niemowląt możemy być świadkami zatrzymania funkcji życiowych lub zadławienia. Nasze fantomy pozwalają na skuteczna nauką zarówno resuscytacji jak i postępowania przy zadławieniach z prawdziwym usuwaniem ciała obcego z dróg oddechowych.

1

– defibrylator AED

Coraz częściej słyszymy, że defibrylator to najskuteczniejszy sprzęt ratujący życie podczas prowadzenia resuscytacji. Jego coraz większa dostępność powoduje, że w dzisiejszych czasach powinien być to podstawowy sprzęt używany do szkoleń z pierwszej pomocy. Niestety wiele ośrodków szkoleniowych go nie posiada. Nasza firma dbając o najwyższy poziom oferowanych usług przygotowała model treningowy defibrylatora, który jest jednym z najczęściej kupowanym sprzętem w Polsce.

– apteczki pierwszej pomocy, torby ratownicze i inny sprzęt

Skuteczne udzielanie pierwszej pomocy w razie wypadku na ulicy, w pracy czy domu jest możliwe przy użyciu sprzętu znajdującego się w apteczkach pierwszej pomocy. Przygotowaliśmy apteczki i torby w taki sposób, aby na kursie pierwszej pomocy odwzorowywały one wyposażeniem apteczki samochodowe, zakładowe czy domowe.

Dodatkowo w razie potrzeby dysponujemy wytwornica dymu oraz bardziej zaawansowanym sprzętem ratowniczym, który wykorzystujemy głównie podczas obozów ratowniczych.